Lymfa je průhledná, někdy bílá mléčná až nažloutlá tekutina, která odstraňuje vše, co do těla nepatří. Je to naše přirozená čistička nečistot, toxinů, odpadů. Jelikož lymfu nevidíme a často o ní nevíme, zdá se nám nedůležitá, ale pokud neplyne volně, dochází se stagnaci a ucpání v těle. Lymfa nesmí být v tuhém stavu (např. tvrdé otoky na nohách), pokud je, dochází k hromadění veškerého odpadu, toxinů, tuků, vody, plísní v těle a tím si zaděláváme na různé problémy a nemoci (zdravotní problémy – nemoci, celulitida, obezita, křečové žíly, únava, oslabená imunita, kožní problémy, gynekologické problémy, a mnoho dalšího).  Proto je důležité se při celkové detoxikaci organismu zaměřit i na ní.

Teď si možná řeknete, že budete muset do specializovaného salónu, ztratíte hromadu již tak drahocenného času a vaše peněženka zchudne o nemalou částku. Hlavu vzhůru… postarat se o bezproblémové proudění lymfatické tekutiny můžete i z pohodlí domova a to zlomek salónových cen.

Co potřebujeme k lymfatické masáži v domácích podmínkách?

  1. Spa rukavice
  2. Tělová sůl (nejradši mám grapefruitovou a s mořskými řasami, ale používat můžete jakoukoli)
  3. Jakýkoli gel/krém s anticelulitidním účinkem (lipolytický gel, chilli krém, krém na dokonalá stehna, atd. )

Kromě lepšího zdravotního stavu a úbytku centimetrů získáte již po prvním použití tělové soli hebkou, vláčnou a hydratovanou pokožku. Nutné je si uvědomit, že kosmetické produkty nejsou samospásné. Jsou podpůrnými pomocníky na cestě za vysněnou postavou. Nutná je i fyzická aktivita a změna jídelníčku (stravovacích návyků). Tělové soli byste měli používat po celý rok v rámci péče i pokožku a lymfatický systém a nezapomenout 1x – 2x ročně (jaro/podzim) své tělo detoxikovat.

Lymfatická masáž spa rukavicí má svá pravidla a postupy. Zajímá vás jak masáž správně provést? Kontaktujte mě, nebo navštivte facebookovou skupinu, kam jsem natočila video.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *