Pojmy kosmetika a kosmeceutika svádí k myšlence, že došlo k nepatrné chybě ve slabikách a obě slova znamenají totéž. Omyl… Oba pojmy nelze zaměňovat, protože jejich významy jsou zcela odlišné.

Kosmetické produkty jsou určené pro vnější péči o tělo, vlasy, zuby a nehty, přičemž nesmí obsahovat aktivní složky s léčivým účinkem, podobné těm, které obsahují léčiva.

Ovšem věda a pokrok, kosmetologii nevyjímaje, jdou rychle dopředu a najednou se na trhu začaly objevovat produkty, pro které definice kosmetiky nebyla dostačující. Mastičky, krémy, gely, emulze, séra pro každodenní použití začaly obsahovat určitá procenta účinných látek, a ačkoli je nebylo možné zařadit k léčivu, měly terapeutické účinky. Tyto přípravky zvyšovaly účinky léků a pomáhaly při léčbě. Najednou byly na trhu produkty, které neměly zařazení, protože kosmetickými přípravky již nebyly, ale také je nebylo možné označit za léčiva. Stály mezi kosmetikou a léky. Problém produktů na rozcestí vedl v 70. letech 20. století k vytvoření termínu kosmeceutikum (spojení slov kosmetika a farmaceutika), jehož autorem je Albert M. Kligman, profesor dermatologie na Pensylvánské univerzitě.

Kosmeceutické přípravky jsou tedy přípravky obsahující aktivní látky ovlivňující fyziologické procesy a právě jejich vysoká koncentrace může vyvolat terapeutický efekt. Podle druhu aktivní látky, která se v konkrétním produktu vyskytuje, můžeme pozorovat účinky proti stárnutí, vráskám, celulitidě, akné, lupům, pigmentovým skvrnám, dermatitidě, striím a dalším problémům trápící mnoho z nás.  Nesmíme ovšem zapomínat, že tyto produkty nejsou léky, ale prevencí a podpůrnou možností, pakliže se používají správně a v součinnosti s konkrétní léčbou.

Vysoké procento aktivních látek v kosmeceutice způsobuje, že kosmeceutika stojí mezi běžnou péčí o svoji pleť a tělo, a estetickou medicínou.

Chcete se seznámit s kosmeceutikou tianDe? TianDe vám nabízí kosmeceutické přípravky založené na až 5000 let starých recepturách tradiční čínské medicíny. Slovo tianDe v překladu z čínštiny znamená „nebeská dokonalost“ 🌌. Dokonalost, která byla vybudována na tisíce let starých recepturách Východu a Altaje 🎎, na což je společnost právem pyšná. Tato dokonalost byla znásobena výběrem místa pro sběr rostlin a bylin používaných při výrobě, kterým se stalo jedno z nejekologičtějších míst na planetě, nádherná pohádková Altaj. Tak se stalo roku 2007 a k dnešku korporace zdraví a krásy působí již ve 32 zemí s vizí, že do roku 2020 budou její produkty dostupné po celém světě. V České republice je tianDe od března roku 2012. Kromě mnoha jiných ocenění se společnost v roce 2016 dostala v Rusku mezi TOP 100 nejlepších organizací v oblasti zdravého životního stylu a dlouhověkosti. Kromě výroby a prodeje se společnost snaží pomáhat na půdě dobročinnosti a charity, jako například prodejem medvídků či výstavbou lesů ve snaze zalesnit planetu.

Zaujal vás článek? Máte další otázky? Napište mi.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *